Galeria Ars Antiqua

21 lat doświadczenia

Ars Antiqua, oprócz sprzedaży antyków, dzieł sztuki oraz innych przedmiotów zabytkowych, prowadzi także szereg usług, takich jak: renowacja mebli, naprawa zegarów, konserwacja obrazów, naprawa porcelany oraz transport.
Image

Renowacja mebli

Od 2002 roku zajmujemy się odnawianiem i rekonstrukcją zabytkowych mebli, również tapicerowanych. W tym czasie zebraliśmy wokół siebie grupę solidnych fachowców. Dzisiaj dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać najbardziej skomplikowane prace.

Renowacja zabytkowych mebli wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Obejmuje ona naprawę strukturalną i stabilizację, która może pociągać za sobą konieczność całkowitego demontażu i ponowny montaż mebla, gdy oryginalny klej  utracił swoje właściwosci; usuwanie szkodników drewna oraz efektów ich działań, dorabianie drewnianych, jak i metalowych elementów konstrukcyjnych oraz okuć, zawiasów, zamków w sytuacjach w  których oryginały zostały nieodwracalnie zniszczone lub utracone; uzupełnianie ubytków fornirów; odnawianie i naprawa intarsji i inkrustacji, wykończenia powierzchni politurami lub woskami.

W naszej pracowni woski i politury przygotowywane są według starych receptur, sprawdzonych przez wiele pokoleń konserwatorów. Politury nakładamy tradycyjnie tamponami z dodatkiem pumeksu uzyskując powłoki szlachetne i trwałe.

W meblach wysokiej klasy proponujemy indywidualne dorabianie brakujących zamków, okuć i aplikacji zamiast powszechnie stosowanego montażu tańszych współczesnych zamienników.
Image

Naprawa zegarów

Stare zegary są wspaniałym uzupełnieniem wnętrz, urządzonych zarówno stylowo jak i nowocześnie. Niestety jako urządzenia mechaniczne czasami odmawiają posłuszeństwa i wówczs konieczne staje sie odwiedzenie zegarmistrza. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom polecamy nasze usługi w zakresie napraw i konserwacji zegarów stojących, ściennych, kominkowych, konsolowych, tzw. roczniaków, zegarków kieszonkowych i naręcznych. Zakres prac obejmuje: czyszczenie i naprawę mechanizmu, dorobienie brakujących elementów, regulację. Możemy równiez przeprowadzić odnowienie tarczy i wskazówek oraz renowację obudowy.

Image

Konserwacja obrazów

Ideą konserwacji nie jest przywrócenie dzieła do stanu z okresu jego powstania. Jej zadaniem jest spowolnienie procesu nieuchronnego starzenia, przy jak najmniejszej ingerencji. I tak też się dzieje, jeżeli mamy do czynienia z obrazami, z którymi czas i ludzie obchodzili się łaskawie. Niestety często trafiają się obiekty w bardzo złym stanie; potargane, spękane, wymyte czy dosłownie rozpadające się w rękach. Wtedy zachodzi konieczność użycia bardziej inwazyjnych metod konserwatorskich. Zakres i technika prac ustalane są po wnikliwej ocenie stanu technicznego obiektu.

Image

Naprawa porcelany

Kolekcjonując wyroby porcelanowe, wcześniej czy później spotkają się Państwo z koniecznością  naprawy, dawnych lub obecnych, uszkodzeń. Delikatność i kruchość materiału powoduje, że uszkodzenia te zdarzają się każdemu z nas...

Jeżeli przytrafi się to przedmiotowi rzadkiemu i cennemu, lub takiemu do którego macie Państwo sentyment, możemy go dla Was naprawić.

Image

Transport

Dysponujemy własnymi środkami transportu przystosowanymi do przewozu mebli. Posiadamy  doświadczenie, niezbędne do bezpiecznego przewozu antyków i dzieł sztuki, dzięki czemu zakupione u nas przedmioty trafią do Państwa domów w nienaruszonym stanie.

Zajmujemy się również profesjonalnym transportem antyków na terenie całego kraju.

Image